10 powodów, dla których warto wybrać CPHT

Praktyczne, kompletne szkolenie, pełna akredytacja brytyjskiej organizacji certyfikującej kwalifikacje NCFE, dogodne opcje płatności… jest wiele powodów, dla których warto wybrać CPHT jako najlepsze centrum szkoleniowe w zakresie hipnoterapii. Poniżej wymieniliśmy te najważniejsze.

1Nasi nowo wyszkoleni terapeuci doskonale wypełniają swoje zadanie

CPHT jest prawdopodobnie najbardziej praktycznym kursem w Wielkiej Brytanii. Zachęcamy naszych studentów, aby zaczęli praktykować już od drugiego dnia kursu. Oczekujemy, że będą z powodzeniem prowadzić gabinety w pełnym zakresie godzin lub jako zajęcie dodatkowe.

Bardzo wysoki standard szkolenia gwarantuje, że absolwenci CPHT są w stanie pomóc ludziom w klinicznych i medycznych aspektach depresji i lęku.

Oto opinia na temat szkolenia jednej z naszych absolwentek:

„Rozpoczęcie praktykowania przy pierwszej nadarzającej się okazji z początku wydawało się przerażające, ale okazało się jedną z najlepszych rzeczy, jaką zrobiłam. Praktyka dała mi pewność co do skuteczności technik, których uczyłam się podczas kursu i gotowość do pobierania stawki studenckiej po 7 miesiącach treningu. Kończąc kurs, udało mi się już odrobić jego koszt. W 12 miesięcy po ukończeniu kursu prowadzę dobrze prosperujący gabinet, pracuje tyle godzin, ile chcę i zarabiam więcej niż zanim rozpoczęłam moje nowe życie jako Hipnoterapeuta Kliniczny.”
Emma Triplett DHP, HPD, LAPHP, GQHP, MNCH(Reg) 

2Nasi wykładowcy posiadają wysokie kwalifikacje, są dobrymi nauczycielami, ale przede wszystkim są skutecznymi, doświadczonymi hipnoterapeutami

David Newton jest jednym z najskuteczniejszych i najbardziej doświadczonym terapeutą klinicznym w Wielkiej Brytanii. Może poszczycić się 30 000 godzin pracy klinicznej. Jest uznawany za nauczyciela o wybitnych zdolnościach, a wspiera go liczne grono wyjątkowo utalentowanych i odnoszących sukces terapeutów, w tym Matthew Dyson, Susan Rodrigues, Matthew Cahill, Alan Wick, Claire Brigg i wielu innych.

3Nasze szkolenie jest „kompletne”

Szkolenia oferowane przez CPHT są uznawane za najaktualniejsze kursy dostępne w branży. Przywiązujemy wielką wagę do najnowszych badań naukowych i neuronauki, w połączeniu z najlepszymi technikami podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach, Brain based Therapy (ang. terapia oparta na mózgu), terapii poznawczo-behawioralnej, programowania neurolingwistycznego, wraz ze zdrowym rozsądkiem i doświadczeniem. Prowadzimy także własny Program Badawczy, w ramach którego dokumentujemy wyniki naszych klientów.

Nasz własny Program Badawczy (CORP = CPHT Program Badań i Rezultatów) gromadzi dowody dotyczące rezultatów, osiąganych przez naszych klientów. Od szóstego miesiąca szkolenia studenci aktywnie uczestniczą w tym programie.

4

Posiadamy akredytację brytyjskiego systemu Ram Kwalifikacji Zawodowych

Po pomyślnym ukończeniu kursu HPD, kandydaci otrzymują certyfikat osiągnięć przyznawany przez brytyjską organizację poświadczającą kwalifikacje NCFE. Kurs ten akredytowanym jest przez NCFE, jako zapewniający wymierne wyniki nauczania i spełniający wymogi Ram Kwalifikacji i Punktów (Qualification and Credit Framework, QCF) w Anglii, Walii i Irlandii Północnej, na poziomie 4 (Level 4, według deskryptorów poziomu Ofqual – oficjalnej komisji nadzorującej egzaminy i kwalifikacje).

NCFE jest Organizacją Certyfikującą kwalifikacje uznawaną przez organy regulujące kwalifikacje w Anglii, Walii i Irlandii Północnej.

Akredytacja NCFE nadaje naszym kursom formalnego uznania, czego rezultatem jest „nadanie” certyfikatu osiągnięć. Certyfikat ten nie stanowi kwalifikacji uznawanych na terenie Wielkiej Brytanii.

nch
Brytyjska Krajowa Rada Hipnoterapii (National Council for Hypnotherapy NCH) została zatwierdzona jako ośrodek NCFE, a kurs HPD otrzymał akredytację NCFE. Akredytacja ta daje gwarancję, że zakres kursu szkoleniowego jest na wysokim poziomie i spełnia rygorystyczne wymogi brytyjskiej organizacji certyfikującej kwalifikacje.

5Bezkonkurencyjny system wsparcia zarówno podczas szkolenia, jak i po jego ukończeniu

Wsparcie zapewniane podczas szkolenia jest znakomite i ma ogromne znaczenie. Studenci mają stały dostęp do zespołu CPHT i zawsze mogą kontaktować się z jego członkami. Absolwenci prowadzący własną praktykę, pozostają pod formalną superwizją przez pierwsze trzy/pięć lat uprawiania zawodu (w zależności od ich członkostwa w Zawodowych Stowarzyszeniach). Może się to odbywać w ramach spotkań grupowych lub indywidualnych, a nasi byli studenci niezmiennie uważają ten proces za przyjemny i zapewniający wsparcie. W tym celu mamy liczne grono wyszkolonych przez CPHT i zewnętrznie akredytowanych superwizorów.

W CPHT prowadzimy także Program Ustawicznego Doskonalenia Zawodowego (CPD)

6Clifton Practice jest wiodącą kliniką hipnoterapii w Wielkiej Brytanii

Obecnie z naszych gabinetów w Clifton Practice korzysta 12 hipnoterapeutów. Naszą działalność rozpoczęliśmy w 1995 roku. Od zawsze dokładamy wszelkich starań, aby nasza wiedza na temat hipnoterapii była jak najbardziej aktualna, a wykorzystywane techniki sprawdzone i nowoczesne.

A także…


7Rozumiemy, że nawet „najlepszy hipnoterapeuta na świecie” musi mieć klientów, z którymi może pracować

ttr7Już od pierwszych zajęć podkreślamy znaczenie prezentacji i marketing i udzielamy pomocy w tych kwestiach. Oczekujemy, że na końcowym etapie szkolenia nasi studenci będą mieli własne, dobrze funkcjonujące gabinety terapeutyczne.

afsfh

Po ukończeniu kursu wsparcia terapeutom udziela Stowarzyszenie na rzecz Hipnoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (ang. Association for Solution Focused Hypnotherapy, AfSFH). Do jego zadań należy promowanie absolwentów wyszkolonych w terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, a w szczególności Hipnoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

8Szeroki wybór ośrodków szkoleniowych i opcji płatności

  • CPHT posiada centra szkoleniowe na terenie całego Zjednoczonego Królestwa, w Azji, a teraz również w Polsce.  Zapraszamy na kursy do nowo otwartego centrum w Krakowie.
  • Opłata za kurs może być rozłożona na dogodne miesięczne raty.

9

Pod wieloma względami ten kurs „odmienia życie”

Mimo że naszym priorytetem w CPHT jest umożliwienie studentom otwarcie skutecznej praktyki terapeutycznej, niewątpliwie wiele aspektów treningu, pozytywność i zdobyta wiedza przenikają do ich codziennego życia. Takie stwierdzenia jak: „Czuję się teraz bardziej pewny siebie”, „Mam o wiele lepszą samoocenę”, „Mam więcej kontroli”, „Jestem o wiele szczęśliwsza” nie tylko nie są rzadkością, ale stały się normą.

10

Kurs HPD to sama przyjemność!

Podczas kursu nasi uczestnicy często się śmieją — i tak powinno być, przyjemnie, a zarazem efektywnie. Sesje w gabinecie konsultacyjnym powinny być najciekawszą częścią tygodnia, a nasze dni szkoleniowe najatrakcyjniejszą częścią miesiąca. O ile nam wiadomo, tak właśnie jest! „Dziękuję za wspaniały i niezmiernie rozrywkowy kursy” DR. Październik 2012